top of page

İK 17 Platformu Kadın Çalışmaları Gündemiyle Toplandı

Çanakkale’de faaliyet gösteren firmaların İnsan Kaynakları Uzmanları ve Yöneticilerinin oluşturduğu İK 17 Platformu, kadın üyeleri ile Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü koordinasyonunda dünyada ve ülkemizdeki kadın çalışmalarını konuşmak adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında dijital ortamda bir toplantı düzenledi.

Toplantıya Biga İŞKUR Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ahmet Uzuner, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanları Nesli Nur Ceylan ve Salih Ersoy, ÇOMÜ Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu İnsan Kaynakları Yönetimi Bilimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Dönmez Polat ve tamamı kadınlardan oluşan ve özel firmalarda görevli 12 İnsan Kaynakları Yöneticisi katılım gösterdi.

Prof. Dr. Dilek Dönmez Polat’ın akademideki ve dünyadaki güncel kadın çalışmaları hakkında sunumuyla başlayan toplantıda katılımcı özel sektör yöneticileri kendi firmalarındaki faaliyetleri anlattılar. Katılımcılar, kadınların çalışan bağlılıklarının arttırılması yönünde İŞKUR’un kurum olarak üstleneceği roller hakkında görüş alışverişinde bulundu.


bottom of page