top of page

İSAD Başkanı Derse Konuk Oldu

İSAD BAŞKANI YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

 

ÇOMÜ Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dış Ticaret ve Lojistik Bölümü Yüksek Lisans öğrencileri bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere sektörden konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Kasım 2015 Cuma günü saat 14.00’de ÇOMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü toplantı salonunda Turbağ Sigorta Aracılık Hiz. Ltd.Şti Genel Müdürü ve İSAD (İstanbul Sigorta Acentaları Birliği ) Başkanı Turusan BAĞCI  ile bir araya geldi.


Doç.Dr.Dilek DÖNMEZ POLAT’ın “Dış Ticarette Lojistik” dersine konuk olan Turusan BAĞCI lojistik sektöründe sigorta işlemleri ile ilgili sunumunu öğrencilerle paylaştı. 

Lojistik hizmet sağlayıcıların faaliyetleri sırasında finansal, fiziksel, operasyonel ve stratejik risklerle karşı karşıya kaldığından, likidite yönetimi, hazine riskleri, kredibilite yönetimi, kontratlar denetimi gibi finansal risklerin mevcut olduğundan ve değişim yönetimi, politik riskler, müşteri memnuniyeti, e-ticaret lojistiği, birleşme ve satın alma riskleri  gibi başlıca stratejik risklerin üstlenildiğinden bahseden BAĞCI, doğru program ile riskin transfer edilmesinin en uygun çözüm yolunun sigorta olduğunu belirtti. bottom of page